Zakladateľka a hlavná údržbárka projektu Za oblôčkom

 

Vďaka svojej starej mame a mame sa Lenka sa venuje tradičným textilným technikám už od detského veku.Profesionálne sa textilnej tvorbe venuje už piaty rok. 

Ovláda techniku ručne šitej krajky, frivolitkovej krajky, irskej krajky, arménskej šitej krajky, háčkovania, paličkovania, výšivky a pletenia.  Jednotlivé techniky rada kombinuje čím vytvára autorské vzory  a techniky. Textilnú tvorbu dopĺňa autorskou tvorbou z dreva.

 

 Vyrába originálne doplnky s tématikou fauny a flóry. Kombinuje rôzne techniky, ale snaží sa, aby jej tvorba mala nezameniteľný rukopis. Do svojich diel vkladá maximum ručnej a autorskej tvorby. Tvorí pod značkou Za oblôčkom

 

Remeslo vníma ako cestu k hľadaniu zmyslu života a vnútorného pokoja. Aj keď dnes už nieje remeslo z praktického hľadiska potrebné k životu (kedže takmer všetko vedia vyrobiť stroje), aj tak považuje remeslo za veľmi významné kultúrne dedičstvo, ktoré je dôležité zachovávať aj pre budúce generácie.

Venuje. sa tiež tvorbe s deťmi, kde sa snaži pomocou tradičných remeselných techník vzbudiť záujem o tvorbu a aktivovať jemnú detskú motoriku. 

0902 446 816

  • White Facebook Icon

Kontakt

info@zaoblockom.sk

0902 446 816

Svätoplukovo 429

95116, Svätoplukovo

Nitriansky kraj

  • Wix Facebook page
  • Instagram sociální Icon