Mloko -Barbora Kotryová

Za značkou MLOKO stojí  veľmi talentovaná výtvarníčka Barbora Kotryová. Venuje sa prevažne tvorbe z textilu, grafike, maľbe. Nie je jej cudzia ani ilustrácia, alebo práca s drevom a keramikou.

Absolvovala strednú umeleckú školu so zameraním na historický a scénický kostým. Po maturite študovala v Prahe výrobu drevených hračiek pre deti predškolského veku. Na toto pomerne krátke ale intenzívne obdobie s vôňou dreva veľmi rada spomína. 

K vysokoškolskému štúdiu si vybrala fyziku. Spolupracovala v občianskom združení Pilambdaphi, s ktorým organizovala a zúčastňovala sa záˇyitkového vzdelávania detí v oblasti prírodných vied. Už počas štúdia sa vracia k divadelným kostýmom a začína úzko spolupracovať na projekte Za oblôčkom.

Dnes pracuje ako technologička vo výrobe čalúneného nábytku na mieru vo firme Anode s.r.o., ktorá sa prezentuje pod značkou Alnea. Vo svojej voľnej tvorbe sa zameriava prevažne na grafiku, maľbu a textilný objekt.

Podieľa sa aj na ilustrovaní. V spolupráci s Jánom Moravčíkom vydali detskú knižku Zvieratníčkek, ktorú si môžete zakúpiť aj v našom e-jarmoku.

 

Kontakt

info@zaoblockom.sk

0902 446 816

  • Wix Facebook page
  • Instagram sociální Icon

Svätoplukovo 429

95116, Svätoplukovo

Nitriansky kraj